Friday, November 13, 2015

Pristojna igra, tanak rezultat - BiH remizirala sa Irskom

U prvoj utakmici baraža za Euro 2016, naša reprezentacija je remizirala sa  Irskom. Iako smo u prvom poluvremenu izgledali više nego dobro, stvorivši par poluprilika, bez golova se otišlo na pauzu.

Ipak u drugom poluvremenu, naši reprezentativci su malo pali u igri, uz dug posjed, naši reprezentativci nisu napravili ništa, uslijedilo je par vezanih kontri Iraca i jedna koju su krunisali golom nakon slabe reakcije odbrane. Bradley je pogodio sa 0-1 na Bilinom Polju u 82 minuti.

Ipak naša reprezentacija je pokazala karakter i nakon tri minute igre postigla izjednačujući gol.

Irci mogu biti sretni činjenicom da su postigli gol u gostima i ovo je pozitivan rezultat za njih. Nadajmo se još boljoj igri naših reprezentativaca u Dublinu i tome da reprezentativci Irske neće iskoristiti stečenu prednost iz ovoga meča zbog pravila gola u gostima.